BORNOVA 1877 SPORTİF YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ

BORNOVA 1877 SPORTİF YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ

 Kulübümüz, 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları kanunu çerçevesinde istenilen düzenlemeleri yerine getirerek, Spor Anonim Şirketi statüsüne geçişini gerçekleştirdi.


Futbol şubemizin şirketleşme süreci tamamlandı. Kulübümüz, 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları kanunu çerçevesinde istenilen düzenlemeleri yerine getirerek, Spor Anonim Şirketi statüsüne geçişini gerçekleştirdi. "BORNOVA 1877 SPORTİF YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ" olarak tescil işlemleri Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapılarak, Futbol Şubesinin tüm aktif ve pasifleriyle birlikte devir işlemi tamamlandı.

7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları kanunu hükümlerine göre kulüplerimizin şeffaf ve sürdürülebilirlik ilkeleri konusunda gerekli düzenlemelerle birlikte, kurumsal bir organizasyona geçişin sağlanması adına çok önemli bir adım olan şirketleşme süreci olumlu sonuçlandı.

Başkanımız Hüseyin Ok, kulübümüzün kurulduğu günden bu yana spora ve sporcuya en doğru yatırımı yapabilmek için yola çıkıldığını belirterek," Bizler sadece sözde değil eylemde de Türk futboluna katkı sağlamak için çalışıyoruz. Kulüp olarak "gelişme ve geliştirme" hedefli bir misyon edindik. Kulübümüzü bilgi ve deneyimlerimizle ortak akılla yöneterek, ülkemize katkı sağlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Şirketleşmenin kulüpler için çok önemli olduğunu vurgulayan Ok, şu ifadeleri kullandı: " Kulüplerimizin şirketleşme gerçekleşmeden sürdürülebilir durumu malesef kalmamıştır. Bizler de BORNOVA 1877 SPORTİF YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ olarak sporun gelişimi adına önemli bir adım attık. Türkiye’de futbolun ilk oynandığı şehir ve ilçe olma özelliğini taşıyan Bornova'mızın bu güzel hikayesini başarılarla taçlandırmak istiyoruz. Kurduğumuz organizasyonu üst liglere taşıyarak hem kulübümüzü hem de Bornova'mızın adını üst liglere taşıyacağımızdan şüphemiz yok. Kulüp yapılanmamızı oluştururken bilgi ve tecrübe anlamında gelişime katkı sağlayacak çalışma arkadaşlarımızı organizasyonumuza dahil ettik.

‘DAHA GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR’ mottosuyla yola çıktığımız ilk günün heyecanını kaybetmeden, hedefimize ilerleyeceğiz. Birlik ve kenetlenmenin karşılığı olarak profesyonel liglere çıktık, sürdürülebilirliğimizi kaybetmeden üst liglere çıkma hedefimizi koruyacağımıza inanıyorum.